Leczenie nadpotliwości stóp Warszawa
Wprawdzie pocenie się jest niezbędne aby system termoregulacji prawidłowo funkcjonował, ale niestety często dochodzi do sytuacji, w której ten mechanizm zostaje zaburzony. Jest to tzw. nadpotliwość, której wyjątkowo nieprzyjemnym rodzajem jest nadpotliwość stóp. Jest to częsta dolegliwość, gdyż podeszwy stóp są szczególnie podatne na wydzielanie potu. Sprawdź, jakie są przyczyny nadpotliwości stóp i jaka metoda jest najlepsza by pozbyć się nadmiernego pocenia.

Przyczyny nadpotliwości stóp

Przyczyny nadpotliwości mogą być różne, problem jednak jest zawsze ten sam – przepocone skarpetki, wręcz klejące się do obuwia. Estetyka i przykry zapach to jedna strona medalu, druga to choroby grzybiczne stóp, dla których wilgotne środowisko jest idealnym do rozwoju. Przyczyny nadpotliwości stóp głównie stres, chodzenie w obuwiu wykonanym ze sztucznych materiałów, chodzenie w skarpetkach lub rajstopach, które nie są wykonane z naturalnych materiałów. Także niewłaściwa dieta może przyczyniać się do zwiększenia aktywności gruczołów potowych. Ponadto, przyczyny nadmiernego pocenia się mogą być związane z chorobami, takimi jak: nadczynność tarczycy lub cukrzyca. Za nadpotliwość mogą również odpowiadać uwarunkowania genetyczne. Jak sobie poradzić z nadpotliwością stóp? Rozwiązanie problemu spoconych stóp znajdziesz poniżej.

Leczenie nadpotliwości stóp jonoforezą                   nadmierna potliwość stóp

Doskonałym rozwiązaniem problemu nadpotliwości stóp jest terapia jonoforezą, która jest skuteczna nawet w ciężkich przypadkach. Jest to nieinwazyjny zabieg, który polega na wystawieniu skóry na działanie prądu o niewielkim natężeniu. Zabieg trwa około 15 minut i jest zupełnie bezbolesny. Można po nim wrócić do swoich normalnych obowiązków. Często już 10-12 zabiegów przeprowadzanych dzień po dniu wystarcza, aby pozbyć się problemu z nadmiernym poceniem stóp na długie miesiące. Zastanawiasz się jakie zalety ma leczenie nadpotliwości stóp jonoforezą? Przede wszystkim jest to terapia, która nie ma skutków ubocznych. Ponadto, jest o wiele bezpieczniejsza i tańsza niż laserowe usuwanie gruczołów potowych, czy botoks. Jeżeli zależy Ci na zdrowiu i pieniądzach wybierz terapię jonoforezą na nadpotliwość stóp.

Zalety terapii jonoforezą

 • skuteczność i szybkość
 • niewielki koszt w porównaniu do innych metod
 • bez bólu, w pełni bezpiecznie
 • nie ma skutków ubocznych

Cierpisz na nadmierne pocenie stóp, które rujnuje Twoje życie? Połóż temu kres. Przyjdź do naszego gabinetu przy ulicy Twardowskiej 3 w Warszawie. Wypożycz sprzęt do jonoforezy i korzystaj przeprowadź terapię w domowym zaciszu. To oszczędność pieniędzy na dojazdy i czasu. Wystarczy, że każdego dnia znajdziesz 15 minut na terapię, np. oglądając telewizję. Efekty zauważysz już po kilku dniach. Po dwutygodniowej terapii będziesz mieć spokój z nadpotliwością stóp na co najmniej pół roku. Chyba warto, prawda? Leczenie nadpotliwości dzięki swojej skuteczności jest coraz popularniejsze i nie brakuje chętnych na zabiegi jonoforezą.

Informacje kontaktowe

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Treść wiadomości

  Gabinet

  Nadmierna potliwość Warszawa

  ul. Rydygiera 19 lok U17
  01-810 Warszawa

  Godziny otwarcia

  Pon-pt: 08:00 – 21:00
  Sobota: 08:00 – 14:00